Puchar Żubra 2018

Regaty żeglarskie „XVIII Puchar Żubra” zakończone, naszym zdaniem zakończone sukcesem sportowym i organizacyjnym klubu UKŻ 7 Białystok.
Dziękujemy naszym zawodnikom za wspaniałe współzawodnictwo, za świetne wyniki. Wszyscy poprawili swoje rezultaty w porównaniu do zeszłego roku.
Dziękujemy wszystkim trenerom za pomoc, opiekę nad dziećmi i słowa mobilizujące zawodników.
Dziękujemy sędziom za profesjonalne, bezpieczne i sprawne przeprowadzenie zawodów. W tych trudnych warunkach udało się rozegrać 5 wyścigów.
Dziękujemy rodzicom, którzy pomagali podczas regat (prace w porcie, na wodzie, przy grillu, w biurze regat, obsłudze foto, itd) oraz tym, którzy nie mogli być, ale wspierali nas dobrym słowem.
Dziękujemy wszystkim ekipom (zawodnikom, trenerom, rodzicom), które przyjechały do nas z innych miejscowości i krajów – gościć Was to sama przyjemność.
Dziękujemy sponsorom i wszystkim ludziom życzliwym, którzy wspierali te regaty.

W szczególności gratulujemy naszym zawodnikom zajętych miejsc:

Optimist B: Szymon – 2 miejsce wśród chłopców (4 – w klasyfikacji open), Weronika – 3 miejsce wśród dziewcząt (6 – open), Hubert – 19 open, Igor – 32 open (mimo 2 nieukończonych biegów), Michalina – 51 open, Kostek – 55 open (został na wodzie do samego końca), Michał – 60 open (jeden z najmłodszych uczestników) i Milena  – 62 open. Michał i Milena podjęli wyzwanie, bo to ich pierwsze duże zawody..

W klasyfikacji o „Statuetkę żubra – dla najlepszego klubu” (punktujący najlepsi 3 zawodnicy) zajęliśmy 2 miejsce za ekipą z Giżycka, a przed ekipą z Lublina.

Laser 4.7: Fabian – 3 miejsce (2 miejsce przegrał w ostatnim wyścigu), Kuba – 4, Bartek – 5, Maciek – 6. Chłopcy dopiero zaczynają ściganie w klasie Laser i na dzień dzisiejszy ekipa z Białorusi była silniejsza, za rok rewanż 🙂

Laser Radial: Tę klasę zdominowali Białorusini (gratulujemy wyniku), Karol zdobył 7 miejsce, Tymek – 8, Natalka – 9, Przemek – 10. W tej klasie również zrewanżujemy się za rok.

Pełne wyniki na stronie upwind24.

Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok.
Zarząd UKŻ „Siódemka”