Zakończenie Sezonu Żeglarskiego w Małopolsce i KOZŻ, Kraków (23-24.10.2021)

Wczoraj tuż przed północą wróciliśmy z regat Zakończenie Sezonu Żeglarskiego w Małopolsce i KOZŻ, które odbywały się w dniach 23-24.10.2021 w Krakowie. W mieście królów zadebiutowali czterej nasi zawodnicy: 2 w klasie Optimist i 2 w klasie ILCA4. Miejsca w tabeli może nie imponujące, ale zawodnicy pokazali się z dobrej strony.

Najmłodszym zawodnikiem regat była Kalina Bekiesz (2014), która pokazała pazur i walczyła z doświadczonymi zawodnikami klasy Optimist. Momentami Kalina była w czubie stawki, jednakże brak doświadczenia nie pozwolił jej utrzymać dobrej pozycji. Kalina w swoim debiucie zdobyła pierwsze punkty w rankingu PSKO i ostatecznie zajęła 38 miejsce na 49 zgłoszonych zawodników.
Jej trochę starsza siostra Zosia (2012), dla której był to również pierwszy życiowy start na punktowanej imprezie, zajęła 30 miejsce. Zosia drugiego dnia regat pływała równo, stabilnie, w pierwszej dwudziestce zawodników.
Franek Płoński był 37. Wynik byłby lepszy, gdyby Franek wykonał karę sędziowską za dotknięcie boi. Franek też jeszcze uczy się żeglowania.
Dominik Łuczak, najbardziej doświadczony z naszej czwórki optimistów, zajął 15 miejsce. Dla Dominika nie był straszny wiatr wiejący z prędkością do 30 węzłów (7 bft). Dominik to zawodnik, który sprawdza się przy większych wiatrach.
W klasie ILCA4 (Laser) po przesiadce z Optimista zadebiutowali Piotr Małachowski i Jakub Podziewski. Obaj chłopcy mieli dobre pojedyncze wyścigi: Piotrek był raz 4, a Kuba raz 6. W wyniku końcowym Kuba był 10, a Piotrek 11.
Milena Górna, która pływała stabilnie podczas każdego wyścigu, zajęła 8 miejsce.

Dziękujemy klubowi Sekcja Zeglarska KN Lider za ciepłe przyjęcie nas podczas regat rozgrywanych na swoim terenie.
Dziękujemy również białostockiej firmie Cukiernia Kryszeń S.C Michał I Jacek Kryszeń, od której na wyjazd otrzymaliśmy pyszne: liliputki (mini eklerki z budyniem), faworki, pączusie i wiele innych słodkości.

Wspiera nas Miasto Białystok
Trenujemy również w Gmina Narewka
.
.
.
.
.
#ukz7bialystok#białystok#optimist#laser#regaty#kraków#kryszeń#lider