Podsumowanie sezonu żeglarskiego 2020 UKŻ 7 Białystok

Obecnie nasz klub liczy 17 zawodników sekcji Optimist (w tym 10 nowych) oraz 4 zawodników sekcji Laser. Mamy 3 trenerów: Zbyszek Michalski, Ania Michalska, Przemek Baranowski.

Sekcja Optimist była na 11 regatach klasyfikowanych w punktacji PSKO (Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist), natomiast sekcja Laser na 12 klasyfikowanych w PSKL (Polskie Stowarzyszenie Klasy Laser).

W tym sezonie zdobyliśmy 34 medale. Wielokrotnie byliśmy tuż za podium.
Na Mistrzostwach Polski w Sprincie klasy Laser Standard U19 nasz zawodnik, Tymoteusz Walicki, zajął 8 miejsce w Polsce !!!
Mamy mistrzów Województwa Podlaskiego 2020 we wszystkich klasach:
– Anna Michalska – mistrz w klasie Laser Radial kobiet,
– Bartosz Dąbrowski – mistrz w klasie Laser Radial mężczyzn,
– Weronika Maciejczuk – mistrz w klasie Laser 4.7 dziewcząt,
– Szymon Małachowski – mistrz w klasie Laser 4.7 chłopców,
– Kornelia Urzędowska – mistrz w klasie Optimist B dziewcząt,
– Piotr Małachowski – mistrz w klasie Optimist B chłopców.
Oprócz tego zdobyliśmy 3 drugie miejsca i 2 trzecie.Niemal wszyscy nasi zawodnicy poprawili pozycje w rankingach PSKO i PSKL prawie o 50% (w porównaniu do roku 2019).

W 2020 roku naszymi busami przejechaliśmy ok. 15000 km i podczas regat odwiedziliśmy m.in.:
– Olsztyn (na zaproszenie Nauticus YC Olsztyn)
– Gdańsk (Regaty LOTOS Nord CUP Gdańsk)
– Gdynia (Volvo Gdynia Sailing Days)
– Nieporęt (Uczniowski Klub Sportowy FIR)
– Puck
– Giżycko (Giżycka Grupa Regatowa)
– Charzykowy (LKS Charzykowy)
– Ełk (Mos Ełk)
– Grudziądz (KST „Elektryk” Grudziądz).
W 2019 dodatkowo byliśmy w Tarnobrzegu (Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg), Rybniku (@TS Kuźnia Rybnik), Poznaniu (Jacht Klub Wielkopolski), Chełmży (TKŻ Toruń).

Razem z Gmina Michałowo w sierpniu zorganizowaliśmy XX Puchar Żubra nad Zalewem Siemianówka, w których udział brało 47 zawodników z klubów: Klub Sportowy „Baza Mrągowo”, Mos Ełk, KS ” Spójnia – Warszawa ” Sekcja Żeglarska, Projekt Sport Żegluj Lublin, Giżycka Grupa Regatowa, UKŻ7 Białystok).
Wspólnie z Gmina Narewka we wrześniu zrealizowaliśmy Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików nad Zalewem Siemianówka, na które przyjechało 60 zawodników z klubów: Olsztyński Klub Żeglarski, Nauticus YC Olsztyn, Mos Ełk, Klub Sportowy „Baza Mrągowo”, Stowarzyszenie Sportów Wodnych – Mos Iława, Giżycka Grupa Regatowa, UKŻ7 Białystok).
Podczas sezonu 2020 byliśmy na zimowym zgrupowaniu narciarskim w Wiśle (Schronisko PTTK Stożek) i letnim zgrupowaniu żeglarskim w Pucku. W tym czasie mieliśmy m.in. „poranki witane z jogą z trener @Tess Joga”.

W tej chwili powoli kończymy sezon, ale nie spoczywamy na laurach, bo rodzice zabierają się za serwis sprzętu na kolejny sezon, a dzieci za treningi kondycyjne.

Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy nas wspierali i pomogli w realizacji naszych planów, a w szczególności:
* Ministerstwo Sportu* Województwo Podlaskie
* Miasto Białystok
* Gmina Narewka
* Gmina Michałowo
* Bramster
* Castorama Polska oddział Białystok
* Decathlon Białystok

Dziękujemy również trenerom za setki przepracowanych godzin z naszymi żeglarzami.Jednakże największe podziękowania należą się Rodzicom naszych zawodników, bo bez ich zaangażowania i pracy klub by nie istniał.