Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Puck (09-12.08.2023)

Dzisiaj, w Pucku (09-12.08.2023) po czterodniowej rywalizacji zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM) w żeglarskiej klasie ILCA4. Województwo Podlaskie, w wyniku eliminacji do OOM, reprezentowali wyłącznie zawodnicy naszego Klubu UKŻ7 Białystok (Kornelia, Milena, Piotrek, Kuba i Paweł).

W zeszłym roku w OOM wystartowało 2 naszych zawodników. Gdyby przed sezonem, ktoś powiedział, że w tegorocznej OOM mamy 3 miejsca, to pewnie bylibyśmy zadowoleni, ale zawodnicy swoją postawą udowodnili, że stać ich na wiele więcej i zakwalifikowało się ich aż 5 (z 6 klubowiczów) !!!

Olimpiadę tradycyjnie rozpoczęło wciągnięcie na maszt flagi państwowej, odśpiewania hymnu narodowego i zapalenia znicza olimpijskiego, a potem wyścigi. Tegoroczna OOM zaczęła się od pogody sztormowej, a zakończyła w sobotę łagodnym wiatrem i słońcem. Bardzo dobrze zaprezentowały się zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Kilkukrotnie na tej imprezie przypływali w pierwszej dziesiątce. Jest mały niedosyt, ponieważ była szansa na miejsce w pierwszej dziesiątce tych zawodów: po pierwszym dniu regat Piotrek był 2, „nie poszło” 2 dnia regat, po 9 wyścigu był 10, zabrakło szczęścia. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

w kat. dziewcząt (28 startujących):
13 – Kornelia Urzędowska
16 – Milena Górna

Zwyciężyła Hanna Rogowska (Laser CHKŻ Chojnice), przed Martyną Stachowiak (ŻLKS Poznań – Klasa ILCA) i Niną Mirowską (AZS Uniwersytet Warszawski)

w kat. chłopców (59 startujących):
15 – Piotr Małachowski
18 – Jakub Podziewski
49 – Paweł Rusak (jeden z najmłodszych uczestników)

W tej kategorii zwyciężył Wojciech Wójcik (TS Kuźnia Rybnik – sekcja żeglarska), przed Piotrem Trellą (Klub Mkż Arka Gdynia) i Pawłem Włodarczykiem (AZS Uniwersytet Warszawski)

W grupie srebrnej Olgierd Staszkiewicz zajął 18 miejsce.

Trenerem naszej kadry jest Zbigniew Michalski, DZIĘKUJEMY Trenerze.

GRATULUJEMY zawodnikom, dawno nie było tak dobrego wyniku sportowców z Białegostoku na Olimpiadzie w konkurencji żeglarstwo. Od dziś mogą o sobie mówić, że wystąpili na Olimpiadzie i mogą być z tego dumni. Wystartowało prawie 90 „najlepszych z najlepszych” zawodników w Polsce.

Warto też dodać, że w klasie ILCA i Optimist zawodnicy z Białegostoku są zauważani na żeglarskiej mapie Polski. Nie są tylko „dostarczycielami” punktów innym żeglarzom. Coraz częściej „rozpychają się” w czołówce regat. W Białymstoku nie ma klasy sportowej o specjalizacji „żeglarstwo”, na treningi regatowe muszą w każdy wolny weekend jeździć 55 km na akwen, wypływanych godzin w sezonie mają dużo mniej niż ich rywale z Polski. A jednak ciągłe dążenie do doskonałości i upór Zawodników, wiedza Trenera i finansowe wsparcie Rodziców i Darczyńców pozwalają na tak dobre wyniki i rywalizację w całym kraju.

Z tego miejsca serdecznie DZIĘKUJEMY (to po części Wasza zasługa):
Miasto Białystok (Miejskoaktywni) oraz Województwo Podlaskie za wsparcie finansowe Klubu i możliwość „załapania bakcyla” żeglarskiego na Zalewie Dojlidzkim,
– firmie Enea (Enea Ciepło S.A. z Białegostoku) za finansowe wsparcie i wiarę w możliwości zawodników naszego Klubu,
Gmina Narewka za umożliwienie trenowania żeglarstwa regatowego na Zalewie Siemianówka, Panie Wójcie Jarosław Gołubowski – bez Pana wsparcia byłoby o wiele trudniej w osiąganiu sukcesów sportowych.

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
.
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #ilca #laser #podlaskie #puck #oom #pskl #mistrzostwa #śląskie #olimpiada

zdjęcia za pośrednictwem strony PZŻ