Puchar Trzech Ryb, Giżycko (16-18.06.2023)

Puchar Trzech Ryb (16-18.06.2023) w żeglarskiej klasie Optimist, to jak zwykle świetnie zorganizowana impreza przez Energa Giżycka Grupa Regatowa, niemal 250 zawodników na starcie (grupa OPPA i OPPB).

Dawno nie było takiego wyniku w naszym Klubie – Franek Płoński zakończył regaty na 5 miejscu wśród chłopaków (7 Open), w klasie OPPB !!! GRATULACJE !!!

Arek Murawski był 32 (51 Open), Bartek Grygorczuk 40 (66).

Zosia Bekiesz była 42 w kat. dziewcząt (105).

Dobre wyniki zanotowały nasze dziewczęta do lat 9:
Madzia Urzędowska 5 (126), Kalina Bekiesz 7 (152), Tosia Podziewska 11 (171).

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
Fadbet S.A.
Masterpress S.A
Crosso
Joyfood
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #optimist #podlaskie #giżycko #niegocin #puchartrzechryb #psko #ggr

XXIII Puchar Żubra, Zalew Siemianówka, Stary Dwór (10-11.06.2023)

W niedzielę zakończyły się regaty żeglarskie XXIII Puchar Żubra na Zalewie Siemianówka, w Starym Dworze, którego organizatorem był nasz Klub przy współpracy z Gminą Narewka.

W regatach wzięło udział 60 zawodników w klasie Optimist. Przyjechali do nas zawodnicy z Giżycka (Energa Giżycka Grupa Regatowa), Olsztyna (Nauticus YC Olsztyn), Legionowa (UKS Szkwał Legionowo), Krakowa (Klub Sportowy KN Lider Kraków), Michałowa (UKŻ Michałowo), Pisza (PMOS Pisz), Ełku (Mos Ełk, Mrągowa (Mrągowska Grupa Regatowa), Warszawy (Sailing Legia) i my (UKŻ7 Białystok).

Rozegrano wszystkie, zaplanowane 7 wyścigów. Dwudniowa rywalizacja na wodzie (10-11.06.2023) odbywała się w trudnych warunkach wiatrowych (4-5 w skali Beauforta). Po pierwszym dniu regat było szkolenie z udzielania pierwszej pomocy oraz zabawy na dmuchanej zjeżdżalni.

Poza nagrodzonymi zwycięzcami w każdej kategorii, pozostali uczestniczy regat również otrzymali upominki od Organizatora.

W naszym Klubie najlepiej spisały się 9-latki (Madzia i Kalina stanęły na podium).

W grupie OPPB w kategorii do lat 9 zwyciężyły (same dziewczynki):
1. Hanna Szyplińska, UKS Szkwał Legionowo
2. Magdalena Urzędowska, UKŻ Siódemka Białystok
3. Kalina Bekiesz, UKŻ Siódemka Białystok

11. Aleksander Płoński
12. Kacper Grygoczuk
14. Antonina Podziewska
16. Hanna Cisowska
19. Maciej Przybyła
19. Ignacy Trusewicz

Dla Kacpra, Hani, Maćka i Ignacego były to pierwsze regaty w życiu i to od razu w tak trudnych warunkach. Z informacji uzyskanych od rodziców – nie były ostatnie 🙂. Brawo.

W grupie OPPB w kategorii dziewcząt zwyciężyły:
1. Helena Fursewicz, Giżycka Grupa Regatowa
2. Maria Felska, Nauticus YC Olsztyn
3. Wiktoria Poskrobko, UKŻ Michałowo

5. Zofia Bekiesz, UKŻ7 Białystok

W grupie OPPB w kategorii chłopców zwyciężyli:
1. Ryszard Krawczyk, Nauticus YC Olsztyn
2. Ignacy Sobczak, Sailing Legia
3. Franciszek Fuk, Giżycka Grupa Regatowa
4. Franciszek Płoński, UKŻ Siódemka Białystok

8. Arkadiusz Murawski
17. Bartłomiej Grygorczuk

Wyniki grupy OPPA przedstawiają się następująco:
1. Marcin Małota, KN Lider Kraków
2. Karolina Mendyk, KN Lider Kraków
3. Julian Żabiński, KN Lider Kraków

Nagroda główna Puchar Żubra oraz jeden żagiel, dla najlepiej punktującego na regatach klubu, trafiła w ręce zawodników Nauticus YC Olsztyn. Gratulujemy zwycięzcy.

Żagiel dla najliczniejszego klubu pojechał do Giżyckiej Grupy Regatowej.

Najmłodszym zawodnikiem regat była 7-letnia Adriana Horrocks, (UKŻ Michałowo), ukończyła wszystkie 7 trudnych wyścigów.

Pozostałe wyniki na stronie: https://www.upwind24.pl/…/xxiii-puchar-zubra-2023/results

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są XXIII Puchar Żubra

Dziękujemy:
– zawodnikom za determinację, walkę fair play i dobrą zabawę,
– sędziom i trenerom za profesjonalne, bezpieczne i sprawne przeprowadzenie zawodów,
– Panu Marszałek Artur Kosicki, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku za objęcie honorowym patronatem,
– Panu Jarosławowi Gołubowskiemu, Wójtowi Gmina Narewka oraz pracownikom gminy za pomoc w organizacji wydarzenia,
– partnerom i darczyńcom regat: Enea Ciepło S.A., Fadbet S.A. Masterpress S.A, Polskie Radio Białystok, #FundacjaPZU, Crosso, Joyfood,
OSP KSRG Siemianówka, Białostockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz posterunkowi Policji w Michałowie – za bardzo profesjonalne zabezpieczenie regat na wodzie i lądzie.

Szczególne podziękowania rodzicom UKŻ7 Białystok, bez których te regaty by się nie udały.

Dziękujemy, że byliście z nami, pozdrawiamy i do zobaczenia na kolejnych regatach Puchar Żubra w 2024 roku.
.
.
.
.
.
Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
Fadbet S.A.
Masterpress S.A
Crosso
Joyfood
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #optimist #podlaskie #narewka #zalewsiemianówka #starydwód #pucharżubra #psko

XXVI Regaty Żeglarskie o Puchar Prezydenta Ełku, Ełk (3-4.06.2023)

Na XXVI Regaty Żeglarskie o Puchar Prezydenta Ełku (3-4.06.2023) pojechało 8 naszych zawodników, 5 wróciło z medalami.

Czego chcieć więcej??? BRAWO Drużyna, BRAWO Trener Ania Michalska.

Klasyfikacja naszych zawodników:

w kategorii chłopców:
2 – Franek Płoński
3 – Bartek Grygorczuk
6 – Arek Murawski

w kategorii dziewcząt:
2 – Zosia Bekiesz

w kategorii dziewcząt do lat 9:
1 – Madzia Urzędowska
2 – Kalina Bekiesz
4 – Tosia Podziewska

w kategorii chłopców do lat 9:
5 – Olek Płoński

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
Fadbet S.A.
Masterpress S.A
Crosso
Joyfood
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #optimist #podlaskie #ełk #psko

Puchar Warszawy, Zalew Zegrzyński (26-28.05.2023)

Podczas regat Puchar Warszawy, Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików (26-28.05.2023) wystartowało 215 zawodników z całej Polski, w tym szóstka z naszego Klubu. Rozegrano 6 z 9 wyścigów, ponieważ ostatniego dnia regat wiatr „zgasł”.

Świetny wynik zanotowała Kalina Bekiesz, która w kategorii dziewcząt do lat 9 była 3 (153 Open) !!! Madzia Urzędowska w tej samej kategorii zajęła 6 miejsce (167 Open), choć po pierwszym dniu regat, to ona była 3.

Najlepszy w naszej drużynie był Arek Murawski, który zakwalifikował się do finałowej grupy złotej i ostatecznie w kategorii chłopców był 27 (47 Open).

Miejsca pozostałych naszych zawodników:
Zosia Bekiesz (39 w kat. kobiet, 87 Open)
Franek Płoński (55 w kat. chłopców, 98 Open)
Bartek Grygorczuk (70CH, 121 Open)

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
Fadbet S.A.
Masterpress S.A
Crosso
Joyfood
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #optimist #podlaskie #warszawa #zalewzegrzyński #psko #mistrzostwa

Puchar Toruńskiego Klubu Żeglarskiego, Chełmża k. Torunia (20-21.05.2023)

Sekcja Optimist OPPB na swe pierwsze regaty w tym sezonie wybrała się aż do Chełmży koło Torunia.
2 miejsce w kategorii do lat 9 zajął Aleksander Płoński (Olek wygrał 1 wyścig, a w innym był drugi).
Na tych regatach debiutował nasz nowy zawodnik Bartek Grygorczuk. Bartek spisał się świetnie, również wygrał 1 wyścig.

BRAWO chłopaki.

Wyniki naszych Optimiściarzy w klasyfikacji Open:
7 – Bartek Grygorczuk
8 – Olek Płoński
16 – Madzia Urzędowska
17 – Zosia Bekiesz
23 – Kalina Bekiesz
34 – Tosia Podziewska

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
Fadbet S.A.
Masterpress S.A
Crosso
Joyfood
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #optimist #psko #podlaskie #toruń #chełmża

Podsumowanie sezonu żeglarskiego 2022 UKŻ7 Białystok

Głównym zadaniem naszego klubu jest szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie żeglarstwa regatowego w klasach: Optimist i ILCA (Laser).

Jesteśmy największym klubem żeglarskim Optimist i ILCA na Podlasiu.

Obecnie nasz klub liczy 23 zawodników sekcji Optimist (w tym 7 z naboru 2022) oraz 6 zawodników sekcji ILCA. Mamy 4 trenerów: Zbyszek Michalski, Ania Michalska, Przemek Baranowski i Maciek Małachowski.

W tym sezonie sekcja Optimist była na 14 regatach, natomiast sekcja ILCA – na 13.

Zdobyliśmy 40 medali, dwukrotnie więcej niż w sezonie poprzednim. Wielokrotnie byliśmy tuż za podium.

W rankingu klubowym w klasyfikacji generalnej Optimist zajęliśmy 31 miejsce na 75 sklasyfikowanych klubów, natomiast w klasyfikacji Optimist B – 27 na 70 klubów. Z roku na rok pniemy się do góry w klasyfikacji.

>>>

Poniżej ranking Pucharu Polski naszych zawodników w klasie Optimist B na 518 sklasyfikowanych (w nawiasie liczba zdobytych medali i pozycja rankingowa z roku 2021):

Kornelia Urzędowska – 56 (8, 61)
Franciszek Płoński – 120 (5, 453)
Arkadiusz Murawski – 154 (3, -)
Zofia Bekiesz – 200 (-, 515)
Dominik Łuczak – 275 (-, 315)
Kalina Bekiesz – 280 (4, 531)
Aleksander Płoński – 361 (3, -)
Magdalena Urzędowska – 436 (2, -)
Antonina Podziewska – 474 (2, -)
Aleksandra Łuczak – 480 (2, -)
Ewa Rutkowska – 499 (2, -)

Ranking Pucharu Polski w klasie ILCA:

ILCA7 (Standard): Tymoteusz Walicki – 17/80 sklasyfikowanych
ILCA6 (Radial): Weronika Maciejczuk – 9/33 w U17
ILCA4 (4.7) M U16:
Piotr Małachowski – 17/113 (8 z rocznika 2008 i młodsi)
Jakub Podziewski – 36/113
Paweł Rusak – 72/113 (najmłodszy zawodnik ILCA w Polsce)
Olgierd Staszkiewicz – 97/113
ILCA4 (4.7) K U16: Milena Górna – 32/46

Na Mistrzostwach Polski w Sprincie w klasie ILCA6 kobiet do lat 17, Weronika Maciejczuk zajęła 9 miejsce w Polsce!

Piotr Małachowski oraz Jakub Podziewski ścigali się na regatach na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Pod koniec sezonu Piotrek uczestniczył w treningach szkółki Kadry Narodowej w klasie ILCA4.

Kornelia Urzędowska zwyciężyła m.in. regaty Puchar Żubra, Active Regaty Oleckiego Klubu Wodnego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Mamy mistrzów Województwa Podlaskiego 2022 niemal we wszystkich klasach:
Tymoteusz Walicki – Mistrz w klasie ILCA6, w kategorii mężczyzn
Weronika Maciejczuk – 3 miejsce w klasie ILCA6, w kat. kobiet
Milena Górna – Mistrz w klasie ILCA4, w kat. kobiet
Jakub Podziewski – Mistrz w klasie ILCA4, w kat. mężczyzn
Piotr Małachowski – 2 w klasie ILCA4, w kat. mężczyzn
Paweł Rusak – 3 w klasie ILCA4, w kat. mężczyzn

W klasie Optimist dziewcząt:
Kornelia Urzędowska – Mistrz

W klasie Optimist chłopców:
Arkadiusz Murawski – Mistrz
Franciszek Płoński – 3 miejsce

>>>

Razem z Gmina Narewka w czerwcu zorganizowaliśmy XXII Puchar Żubra nad Zalewem Siemianówka, w których udział brało 64 zawodników w klasie Optimist oraz 18 w klasie ILCA. Przyjechali do nas zawodnicy z Giżycka (Energa Giżycka Grupa Regatowa), Olsztyna (Nauticus YC Olsztyn), Krakowa (Klub Sportowy KN Lider Kraków), Torunia (TKŻ Toruń i UKŻ Wiking Toruń), Michałowa (UKŻ Michałowo), Pisza (PMOS Pisz), Ełku (Mos Ełk), Suwałk (UKŻ Grot Suwałki), Warszawy (@MKS „Dwójka” Warszawa) i my (UKŻ7 Białystok). Tylko jednym punktem przegraliśmy z TKŻ Toruń klasyfikację o Puchar Żubra.

Zorganizowaliśmy obóz zimowy na nartach zjazdowych w Ośrodek Narciarski Stożek w Wiśle, letnie zgrupowanie żeglarskie w Pucku oraz obóz żeglarski dla najmłodszych zawodników w Starym Dworze nad Zalewem Siemianówka i Klub Mila Kamień.

W tym roku odwiedziliśmy nowe dla nas miejsca: Lublin (Żegluj Lublin), Olecko (Olecki Klub Wodny), Mrągowo (Klub Sportowy „Baza Mrągowo”). Ponadto byliśmy w Pucku, Gdańsku, Gdyni, Krynicy Morskiej, Charzykowach, Toruniu, Olsztynie, Giżycku, Nieporęcie, Zegrzu Południowym, Rybniku, Tarnobrzegu i Krakowie.

>>>

Na koniec tradycyjnie podziękowania wszystkim, którzy nas wspierali i pomogli w realizacji naszych planów, a w szczególności:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
Embajada de España en Polonia / Ambasada Hiszpanii w Polsce
Podlaski Urzad Wojewodzki w Bialymstoku
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku
Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku
Powiat Hajnowski
Masterpress S.A
Fadbet S.A.
TVP3 Białystok
Polskie Radio Białystok
Kino Helios Polska
#FundacjaPKOBP,
Extreme Water – Wypożyczalnia sprzętu wodnego
OSP KSRG Siemianówka
posterunkowi Policji w Michałowie
Muzeum Wojska w Białymstoku
Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku

Dziękujemy również trenerom za setki przepracowanych godzin z naszymi żeglarzami.

Podziękowania należą się również Rodzicom naszych zawodników, bo bez ich zaangażowania i pracy klub by nie istniał.

>>>

Polecamy nasz kanał na Youtube:

https://www.youtube.com/@uczniowskiklubzeglarskisio1492

II Wyścig Wolności, Białystok (12.11.2022)

II Wyścig Wolności – regaty upamiętniające 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę są już za nami. Miejscem regat był Zalew Dojlidzki w Białymstoku (Miejskoaktywni). Muzeum Wojska w Białymstoku przygotowało wystawę patriotyczną. Było świątecznie, ciepło, radośnie, a przede wszystkim rodzinnie.

Regaty odbywały się na łódkach klasy Optimist w systemie match racingu. Wystartowało 10 zawodników w kategorii młodzik (nielicencjonwani zawodnicy Optimist), 13 w kat. junior (licencjonowani zawodnicy Optimist i zawodnicy ILCA4) oraz 7 w kat. masters (oldboye – Tatusiowie naszych zawodników). W przyszłym roku swój start zapowiedziały Mamusie.

W kat. młodzik zwyciężył Bartek Grygorczuk, 2 miejsce – Michał Mikołajczuk, 3 miejsce – Rozalia Puczyńska.

W kat. junior zwyciężyła Kalina Bekiesz, 2 miejsce – Piotr Małachowski, 3 miejsce – Zosia Rutkowska.

W kat. masters zwyciężył Marek Puczyński, 2 miejsce – Andrzej Małachowski, 3 miejsce – Marek Podziewski.

Przy okazji regat wzięliśmy udział w akcji „OD HARCERZA I ZUSZKA PLUSZAK DLA MALUSZKA”. Nasi zawodnicy podzielili się pluszakami, które przekażemy ZHP Białystok. Zabawki trafią do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Więcej o akcji https://www.facebook.com/153689761360154/posts/5901452706583802/

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
Podlaski Urząd Wojewódzki
Muzeum Wojska w Białymstoku
Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Polskie Radio Białystok
TVP3 Białystok
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #optimist#regaty #11listopada #dzieńniepodległości #FundacjaPZU #podlaskie

Zakończenie Sezonu Żeglarskiego 2022 w Małopolsce i KOZŻ, Kraków (22-23.10.2022)

Na ostatnie nasze w tym sezonie regaty pojechaliśmy do stolicy Małopolski, do Krakowa, na „Zakończenie Sezonu Żeglarskiego 2022 w Małopolsce i KOZŻ” (22-23.10.2022).

W każdej klasie byliśmy na „pudle”:

w ILCA6 – Ania Michalska była 2,

w ILCA4 – Kuba Podziewski był 2, Paweł Rusak – 4, Kornelia Urzędowska – 9 i Milena Górna – 15.
Paweł i Kornelia byli najmłodszymi zawodnikami w tej klasie.

W Optimist B – Franek Płoński był 3, Kalina Bekiesz – 16, Arek Murawski – 17, Zosia Bekiesz – 20, Olek Płoński – 21 i Madzia Urzędowska – 33.
Kalina, Olek i Madzia to najmłodsi zawodnicy regat.

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #optimist #ilca #laser #regaty #bagry #kraków #małopolska #FundacjaPZU #podlaskie