Puchar WOZŻ, Nieporęt (06-07.05.2023)

Wczoraj zakończyły się regaty Puchar WOZŻ na Zalewie Zegrzyńskim. Warunki mocno wiatrowe. Nasi zawodnicy pojechali z zadaniem szkoleniowym. Tak też się stało, zadania zrealizowane w 100%, Trener zadowolony, zawodnicy poprawili swoje błędy, a wyniki na tych regatach nie były priorytetem.

Miejsca naszych zawodników w klasyfikacji Open:
10 – Kornelia Urzędowska
11 – Piotr Małachowski
12 – Jakub Podziewski
14 – Milena Górna
15 – Paweł Rusak
17 – Olgierd Staszkiewicz

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
Fadbet S.A.
Masterpress S.A
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #ILCA #laser #podlaskie #zalewzegrzyński #nieporęt #warszawa

Puchar Polski Centralnej 2023 im. trenera Wiesława Kopra, Zegrze Południowe (29.04-01.05).

Za nami kolejne regaty zaliczane do Pucharu Polski o współczynniku 100 – Puchar Polski Centralnej 2023 im. trenera Wiesława Kopra (29.04-01.05). Regaty rozegrane zostały przy bardzo trudnych taktycznie warunkach. Rozkręcamy się powoli, ale cały czas do przodu …

Miejsca naszych zawodników w klasyfikacji Open w klasie ILCA4:
29 – Piotr Małachowski
31 – Kornelia Urzędowska
40 – Milena Górna
42 – Jakub Podziewski
45 – Paweł Rusak
49 – Olgierd Staszkiewicz

Kornelia i Paweł należeli do szóstki najmłodszych zawodników regat.

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #ILCA #laser #podlaskie #zalewzegrzyński #zegrzepołudniowe #warszawa

Regaty Otwarcia Sezonu, Nieporęt (22-23.04.2023)

Pierwsze zawody, pierwsze medale.

B R A W O Trener Zbigniew Michalski, brawo zawodnicy !!!

Kuba Podziewski – 3 miejsce Open, 3 w kat. Mężczyzn
Kornelka Urzędowska – 4 Open, 1 w kat. Kobiet
Piotrek Małachowski – 8, 6M
Milena Górna – 9, 3K
Paweł Rusak – 10, 7M
Olgierd Staszkiewicz – 13, 10M

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #ILCA #laser #podlaskie #zalewzegrzyński #zegrze #nieporęt #warszawa

Podsumowanie sezonu żeglarskiego 2022 UKŻ7 Białystok

Głównym zadaniem naszego klubu jest szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie żeglarstwa regatowego w klasach: Optimist i ILCA (Laser).

Jesteśmy największym klubem żeglarskim Optimist i ILCA na Podlasiu.

Obecnie nasz klub liczy 23 zawodników sekcji Optimist (w tym 7 z naboru 2022) oraz 6 zawodników sekcji ILCA. Mamy 4 trenerów: Zbyszek Michalski, Ania Michalska, Przemek Baranowski i Maciek Małachowski.

W tym sezonie sekcja Optimist była na 14 regatach, natomiast sekcja ILCA – na 13.

Zdobyliśmy 40 medali, dwukrotnie więcej niż w sezonie poprzednim. Wielokrotnie byliśmy tuż za podium.

W rankingu klubowym w klasyfikacji generalnej Optimist zajęliśmy 31 miejsce na 75 sklasyfikowanych klubów, natomiast w klasyfikacji Optimist B – 27 na 70 klubów. Z roku na rok pniemy się do góry w klasyfikacji.

>>>

Poniżej ranking Pucharu Polski naszych zawodników w klasie Optimist B na 518 sklasyfikowanych (w nawiasie liczba zdobytych medali i pozycja rankingowa z roku 2021):

Kornelia Urzędowska – 56 (8, 61)
Franciszek Płoński – 120 (5, 453)
Arkadiusz Murawski – 154 (3, -)
Zofia Bekiesz – 200 (-, 515)
Dominik Łuczak – 275 (-, 315)
Kalina Bekiesz – 280 (4, 531)
Aleksander Płoński – 361 (3, -)
Magdalena Urzędowska – 436 (2, -)
Antonina Podziewska – 474 (2, -)
Aleksandra Łuczak – 480 (2, -)
Ewa Rutkowska – 499 (2, -)

Ranking Pucharu Polski w klasie ILCA:

ILCA7 (Standard): Tymoteusz Walicki – 17/80 sklasyfikowanych
ILCA6 (Radial): Weronika Maciejczuk – 9/33 w U17
ILCA4 (4.7) M U16:
Piotr Małachowski – 17/113 (8 z rocznika 2008 i młodsi)
Jakub Podziewski – 36/113
Paweł Rusak – 72/113 (najmłodszy zawodnik ILCA w Polsce)
Olgierd Staszkiewicz – 97/113
ILCA4 (4.7) K U16: Milena Górna – 32/46

Na Mistrzostwach Polski w Sprincie w klasie ILCA6 kobiet do lat 17, Weronika Maciejczuk zajęła 9 miejsce w Polsce!

Piotr Małachowski oraz Jakub Podziewski ścigali się na regatach na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Pod koniec sezonu Piotrek uczestniczył w treningach szkółki Kadry Narodowej w klasie ILCA4.

Kornelia Urzędowska zwyciężyła m.in. regaty Puchar Żubra, Active Regaty Oleckiego Klubu Wodnego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Mamy mistrzów Województwa Podlaskiego 2022 niemal we wszystkich klasach:
Tymoteusz Walicki – Mistrz w klasie ILCA6, w kategorii mężczyzn
Weronika Maciejczuk – 3 miejsce w klasie ILCA6, w kat. kobiet
Milena Górna – Mistrz w klasie ILCA4, w kat. kobiet
Jakub Podziewski – Mistrz w klasie ILCA4, w kat. mężczyzn
Piotr Małachowski – 2 w klasie ILCA4, w kat. mężczyzn
Paweł Rusak – 3 w klasie ILCA4, w kat. mężczyzn

W klasie Optimist dziewcząt:
Kornelia Urzędowska – Mistrz

W klasie Optimist chłopców:
Arkadiusz Murawski – Mistrz
Franciszek Płoński – 3 miejsce

>>>

Razem z Gmina Narewka w czerwcu zorganizowaliśmy XXII Puchar Żubra nad Zalewem Siemianówka, w których udział brało 64 zawodników w klasie Optimist oraz 18 w klasie ILCA. Przyjechali do nas zawodnicy z Giżycka (Energa Giżycka Grupa Regatowa), Olsztyna (Nauticus YC Olsztyn), Krakowa (Klub Sportowy KN Lider Kraków), Torunia (TKŻ Toruń i UKŻ Wiking Toruń), Michałowa (UKŻ Michałowo), Pisza (PMOS Pisz), Ełku (Mos Ełk), Suwałk (UKŻ Grot Suwałki), Warszawy (@MKS „Dwójka” Warszawa) i my (UKŻ7 Białystok). Tylko jednym punktem przegraliśmy z TKŻ Toruń klasyfikację o Puchar Żubra.

Zorganizowaliśmy obóz zimowy na nartach zjazdowych w Ośrodek Narciarski Stożek w Wiśle, letnie zgrupowanie żeglarskie w Pucku oraz obóz żeglarski dla najmłodszych zawodników w Starym Dworze nad Zalewem Siemianówka i Klub Mila Kamień.

W tym roku odwiedziliśmy nowe dla nas miejsca: Lublin (Żegluj Lublin), Olecko (Olecki Klub Wodny), Mrągowo (Klub Sportowy „Baza Mrągowo”). Ponadto byliśmy w Pucku, Gdańsku, Gdyni, Krynicy Morskiej, Charzykowach, Toruniu, Olsztynie, Giżycku, Nieporęcie, Zegrzu Południowym, Rybniku, Tarnobrzegu i Krakowie.

>>>

Na koniec tradycyjnie podziękowania wszystkim, którzy nas wspierali i pomogli w realizacji naszych planów, a w szczególności:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
Embajada de España en Polonia / Ambasada Hiszpanii w Polsce
Podlaski Urzad Wojewodzki w Bialymstoku
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku
Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku
Powiat Hajnowski
Masterpress S.A
Fadbet S.A.
TVP3 Białystok
Polskie Radio Białystok
Kino Helios Polska
#FundacjaPKOBP,
Extreme Water – Wypożyczalnia sprzętu wodnego
OSP KSRG Siemianówka
posterunkowi Policji w Michałowie
Muzeum Wojska w Białymstoku
Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku

Dziękujemy również trenerom za setki przepracowanych godzin z naszymi żeglarzami.

Podziękowania należą się również Rodzicom naszych zawodników, bo bez ich zaangażowania i pracy klub by nie istniał.

>>>

Polecamy nasz kanał na Youtube:

https://www.youtube.com/@uczniowskiklubzeglarskisio1492

Zakończenie Sezonu Żeglarskiego 2022 w Małopolsce i KOZŻ, Kraków (22-23.10.2022)

Na ostatnie nasze w tym sezonie regaty pojechaliśmy do stolicy Małopolski, do Krakowa, na „Zakończenie Sezonu Żeglarskiego 2022 w Małopolsce i KOZŻ” (22-23.10.2022).

W każdej klasie byliśmy na „pudle”:

w ILCA6 – Ania Michalska była 2,

w ILCA4 – Kuba Podziewski był 2, Paweł Rusak – 4, Kornelia Urzędowska – 9 i Milena Górna – 15.
Paweł i Kornelia byli najmłodszymi zawodnikami w tej klasie.

W Optimist B – Franek Płoński był 3, Kalina Bekiesz – 16, Arek Murawski – 17, Zosia Bekiesz – 20, Olek Płoński – 21 i Madzia Urzędowska – 33.
Kalina, Olek i Madzia to najmłodsi zawodnicy regat.

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #optimist #ilca #laser #regaty #bagry #kraków #małopolska #FundacjaPZU #podlaskie

Mistrzostwa Warszawy, Zalew Zegrzyński (15-16.10.2022)

Z Mistrzostw Warszawy (15-16.10.2022) wracamy zadowoleni.

W klasie ILCA4 w kat. dziewcząt 2 miejsce zajęła debiutująca w tej klasie Kornelia Urzędowska, a 4 – Milena Górna.

Piąty w klasyfikacji chłopców był Kuba Podziewski, 10 – Paweł Rusak i 18 – Olgierd Staszkiewicz.

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #optimist #ilca #laser #regaty #zalewzegrzyński #nieporęt #warszawa #FundacjaPZU #podlaskie

Program Akademia ILCA4 2022/2023

Z radością informujemy, że zawodnik naszego Klubu, Piotr Małachowski, uczestniczy w treningach szkółki do Kadry Narodowej w żeglarskiej klasie ILCA.

W rankingu Pucharu Polski Laser (2022) Piotr jest 8 zawodnikiem w Polsce w klasie ILCA4 z rocznika 2008 i młodsi.

Trenerem naszej sekcji ILCA (Laser) jest trener Zbyszek Michalski, którego Piotrek jest wychowankiem.

Dziękujemy trenerowi, a za Piotra trzymamy kciuki.

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #ilca #laser #kadra #białystok #FundacjaPZU #podlaskie

Zaszufladkowano do kategorii Laser

Finału Pucharu Polski Klasy Laser, Charzykowy (06-08.10.2022)

Podczas Finału Pucharu Polski Klasy Laser, który odbył się w Charzykowach w dniach 06-08.10.2022, nasz Klub reprezentowało siedmioro zawodników.

W klasie ILCA7 – Tymek Walicki zajął 15 miejsce w kat. U21 (17 Open),

w klasie ILCA6 – Weronika Maciejczuk była 12 w kat. U17K (43),

w klasie ILCA4:
Piotr Małachowski – 28 w U16M (53)
Jakub Podziewski – 31 (57)
Paweł Rusak – 45 (72)
Olgierd Staszkiewicz – 51 (81)
Milena Górna – 23 w U16K, (77)

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #ilca #laser #regaty #charzykowy #pucharpolski #FundacjaPZU #podlaskie

Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich, Zatoka Gdańska (22-25.09.2022)

Na Mistrzostwach Polski Klas Olimpijskich w Gdańsku (22-25.09.2022) nasz Klub reprezentowali: Weronika Maciejczuk w klasie ILCA6 i Tymek Walicki w klasie ILCA7.

Weronika Maciejczuk – 32 zawodniczka w klasie ILCA6 (14 w klasyfikacji Junior Młodszy)

Tymek Walicki – 25 zawodnik w klasie ILCA7

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
.
.
.
.
.

#ukz7bialystok #białystok #laser #ilca #regaty #gdańsk #górkizachodnie #pskl #FundacjaPZU #podlaskie

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego 2022, Zalew Siemianówka (03-04.09.2022)

„Kto jest Mistrzem Województwa Podlaskiego ? – Siódemka !!!
Kto ? – Siódemka !!!
Kto ? – Siódemka, Siódemka, Siódemka !!!”

Zawodnicy naszego Klubu zostali dziś Mistrzami Województwa Podlaskiego 2022 w żeglarskich klasach ILCA i Optimist, w niemal wszystkich kategoriach.

Tymek Walicki – Mistrz w klasie ILCA6, w kategorii mężczyzn
Weronika Maciejczuk – 3 miejsce w klasie ILCA6, w kat. kobiet
Milena Górna – Mistrz w klasie ILCA4, w kat. kobiet
Kuba Podziewski – Mistrz w klasie ILCA4, w kat. mężczyzn
Piotrek Małachowski – 2 w klasie ILCA4, w kat. mężczyzn
Paweł Rusak – 3 w klasie ILCA4, w kat. mężczyzn

W klasie Optimist dziewcząt:
Kornelia Urzędowska – Mistrz
Zosia Rutkowska – 4 miejsce
Zosia Bekiesz – 5
Kalina Bekiesz – 6
Magda Urzędowska – 8
Ola Łuczak – 10
Tosia Podziewska – 11
Ewa Rutkowska – 12

W klasie Optimist chłopców:
Arek Murawski – Mistrz
Franek Płoński – 3 miejsce
Olek Płoński – 6
Dominik Łuczak – 7

Wspierają nas:
Województwo Podlaskie
Miasto Białystok
Gmina Narewka
Enea
#FundacjaPZU
.
.
.
.
#ukz7bialystok #białystok #optimist #ilca #laser #regaty #siemianówka #michałowo #FundacjaPZU #podlaskie